0 ks.
Zpět do kalkulátoru

Pro plastové okno:

změřte přesně šířku a výšku rámu (obr.1)

měření plastové sítě proti hmyzu

a jeho hloubku (obr.2)

měření distance

včetně případného gumového těsnění. Přitom dané gumové těsnění nemusíte měřit úplně na 100% přesně, ale můžete tam dát malou vůli, aby se Vám pak síť lépe instalovala.

Pozor! - existují okna, která by při zavření rámu vytlačila cokoliv, co byste dali do jeho výplně. Tedy je nutné si uvědomit: síť se dává do okna a když zavřete křídlo, síť je stále v okenním otvoru. Pokud máte rám, který vyčnívá (některá šestikomorová okna). To znamená, že při zavření materiál křídla téměř lícuje s vnějším profilem, v takovém případě nemůžete použít tento druh sítě proti hmyzu.

Pro dřevěné eurookno:  

změřte přesně šířku, výšku rámu a jeho hloubku jako pro plastové okno, přitom dávejte dobrý pozor na zaměření okapničky, která má většinou zaoblený tvar, a nelícuje přesně s ostatním dřevěným rámem (obr.3).

posazení sítě na rám

Princip je ten, že zatímco horní profil je v okně vsazen stejně jako u plastového okna, ten dolní je vlastně opřen o okapničku v nejspodnějším místě profulu sítě proti hmyzu. To znamená, že zaměříte šířku a výšku jako u plastových oken a pak si ještě naměříte vzdálenost k okapničce. Eurookna se navzájem značně liší a správně naměřit sítě proti hmyzu naní žádná legrace.

rozměr profilu sítě proti hmyzu s lemem

©1994-2023 Styltex internetový obchodní dům s bytovým textilem