0 ks.
Zpět do kalkulátoru

Jak vyměřit horizontální žaluzie

horizontální žaluzie ekonomik

Šířku a výšku světlého otvoru v okenním křídle měříme tímto způsobem:

jak zaměřit šířku žaluzie

š .... (šířka)
Měříme těsně u skla od levé vnitřní hrany zasklívací lišty k pravé vnitřní hraně zasklívací lišty včetně případného gumového či silikonového těsnění, a to ve třech místech - nahoře, uprostřed a dole. Pro výrobu a objednávku žaluzie udáváme nejmenší naměřený rozměr. Šířka žaluzie se vyrábí s přesností na milimetry od šíře 30 cm do 200 cm. Rozměry mimo stanovené limity je nutno konzultovat s výrobcem.

 

zaměření horizontální žaluzie

 

v .... (výška)
Měříme obdobně jako šířku na třech místech včetně těsnění, udáváme však tentokrát největší naměřený rozměr, který zapíšeme do objednávkového formuláře Isolite. Výšku žaluzie Isolite vyrábíme s přesností na centimetry od výšky 30 cm do výšky 220 cm. Rozměry mimo stanovené limity doporučujeme taktéž konzultovat s výrobcem.

h .... (hloubka)
Měříme hloubku zasklívací lišty v návaznosti na použití distančních podložek pod boční desky žaluzií. Rozlišuje se levá a pravá podložka.

Hloubka zasklívací lišty:

  • 20 a více mm - žádná podložka
  • 16 - 20 mm - jedna podložka na každou stranu
  • 12 - 16 mm - dvě podložky na každou stranu

Upozornění:

  • horizontální žaluzie lze vybavit elektrickým ovládáním
  • u žaluzií, kde šířka je menší než 35 cm, mohou být zhoršeny některé vlastnosti žaluzie. U lamel se může projevit opticky jejich nerovnoběžnost.  
©1994-2024 Styltex internetový obchodní dům s bytovým textilem