0 ks.
00000069.jpg

Záclonová tyč se záclonou

Tato levná varianta přichází v úvahu jen tehdy, pokud nepotřebujete také stínit před přímým sluncem, nočním osvětlením, nebo před sousedy. Nejčastěji se v tomto případě používají tzv. lehké závěsy. Což jsou barevné závěsy ze záclonových materiálů.

Barevné záclony
00000070.jpg

Záclonová tyč se záclonou a závěsem

Nejpoužívanější standardní řešení většiny domácností. V případě, že není potřeba stínit, může být závěs jen "dekorační ozdobou". Tedy může ho být jen tolik, aby vytvořil dojem, že slouží ke stínění, i když ho ve skutečnosti bude výrazně méně.

Fotogalerie
00000072.jpg

Záclonová tyč a dekorace s úvazy

Klasické řešení doplněné dekorativními úvazy, které oživují nejen tvar, ale v mnohém případě i design celého okna. Úvazy lze ušít z dekorační látky, nebo použít úvaz jako samostatný výrobek. Současná nabídka dekorativních úvazů na trhu je opravdu rozsáhlá.

Dekorační úvazy
00000075.jpg

Záclonová tyč se záclonou a žaluzií

Klasická záclonová tyč s barevnou záclonou na okně, které je nutné zastínit ať již z důvodů nočního osvětlení, sousedů, nebo přímého slunce přes den. Ve všech případech je ideálním řešením jednoduchá (nenápadná) horizontální žaluzie.

Horiz. žaluzie
00000073.jpg

Japonská stěna se záclonou

Japonská stěna je vysoce elegantní a moderní druh zastínění, které navíc poměrně výrazně šetří spotřebu matriálu tím, že se neřasí. U tohoto druhu stínění je potřeba myslet na to, kam se budou zasouvat panely v případě, že budete chtít okno otevřít.

Japonské stěny
00000074.jpg

Japonská stěna se záclonou a žal.

Pokud trváte na japonské stěně se záclonou a přitom Vám takový způsob zastínění neřeší provozní účinné zastínění, jednoduše vše doplňte horizontální žaluzií nejlépe v bílé barvě. Díky tomu se můžete plně věnovat dekorativnímu účelu japonské stěny.

Panely jap.stěn
00000080.jpg

Japonská stěna, záclony - závěsy

Pokud uvažujete o tom, že použijete japonské stěny i k zastínění, potřebujete k tomu dvě samostatné japonské stěny za sebou. Jedna bude se záclonou, druhá s dekorační látkou. Ppokud není potřeba stínit, lze použití jen postranních panelů z dekorační látky.

Japonské stěny
00000081.jpg

Dekorační látky k podlaze

Pokud by dekorace na Vašem okně byly nejhezčí až k podlaze, musíte se nejdříve zamyslet nad topením. Rozhodně topení nelze zakrývat. Na obrázku vidíte kompromisní řešení, kdy je jak dekorační látky, tak i záclona pomocí úvazů vedena z prostoru topení.

Šití závěsů
00000076.jpg

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie je rozhodně velice levné zastínění, které umožňuje naklápěním lamel ovlivňovat oslunění interiéru. Typů vertikálních žaluzií je celá řada a rozhodně již neplatí, že by se hodily vertikální žaluzie jen do kancelářských prostor a státních zařízení.

Vertikální žaluzie
00000077.jpg

Látkové rolety

Látková roleta rozhodně řeší zastínění poměrně jednoduše za poměrně dobré ceny.

Látkové rolety
00000078.jpg

Římské rolety

Elegantní zastínění, které z jednoduché levné záclony vytvoří krásný design.

Římské rolety
00000082.jpg

Horizontální žaluzie

Klasika, kterou lze s vhodným výběrem barevných, nebo dřevěných lamel, doporučit.

Hor.žaluzie
©1994-2023 Styltex internetový obchodní dům s bytovým textilem