0 ks.
Zpět do kalkulátoru

 

Látky PAP - římské rolety, rolety, japonské steny

Vzhledem k charakteru přírodních látek PAP není možné dodržet linie vláken aby ve spodní

části a i v horní časti výrobku byla tato vlákna rovnobežná. Aby došlo ke sjednocení,  se látky u težítka ( ve spodní cásti ) zarovnávají podle vlákna a v horní cásti muže

být vlákno šikmé tak jak to v látce vyjde. Zachována bude samozrejme rovnobežnost a

pravoúhlost stran.

Látka PAP není vhodná pro pružinové rolety, strešní rolety a minirolety krome Romance

do výšky 130cm

Profil japonské stěny Premium

Od 4.8. 2010 jsme zahájili prodej nového systému japonských stěn - systém Premium. Oproti původnímu systému je pouze o 10% dražší, ale má nesporně vellký počet nových možností, které u starého systému nebyly možné.

 • Symetrický design zjednodušuje montáž.
 • Běžce jsou jednoduše zasunovány do drážek PVC profilu.
 • Klouzání po PVC minimalizuje hluku.
 • S jedinečným systémem provázkového vedení lze snadno změnit jeho stranu bez demontáže profilu.
 • Profil se dodává s „neviditelnými“ nástěnnými a stropními držáky, které navíc nevytvářejí úhel mezi profilem a stropem.
 • Snadná montáž, hlavně pro provázkem vedené systémy japonských stěn.
 •  Panely mohou být snadno zavěšeny do profilu po jeho namontování.
 • Látky lze uchytit i nadstandardními typy pojezdů, které mají lákavější design a usnadňují přípravu dekorace (například nasazení suchého zipu na nástavec se suchým zipem dole a pak jeho nasunutí do připraveného pojezdu na profil japonské stěny.
 • Systém umožňuje i snadné osazení motorového ovádání.
 • Rozmístění panelů lze snadno upravovat po montáži.
 • Panely jsou zakončeny elegantní koncovkou pro lepší vzhled profilu. Systém umožňuje snadnou manipulaci pro případ čištění oken.

Rozměry profilu:

 rozměry profilu japonské stěny premium

 

Nová opona japonské stěny:

U staré japonksé stěny byly pochyblivé panely proti sobě. To znamená, že při stažení ke straně byl jeden panel vpředu a druhý vzadu. U nové japonské stěny u čtyřkolejničky při počtu panelů 3+3 je možné, aby byly oba panely vpředu a přitom bylo stále zachováno provázkové vedení. Tím je možné vytvořit hezčí design celé japonské stěny, kdy oba panely mohou být řešeny například jiným designem, nebo materiálem. Stejně tak mohou být řešeny i krajní panely například z dekoračních látek a za nimi ze záclon.

 

nová opona japonské stěny

 

Z čeho se skládá japonská stěna:

Japonské stěny jsou moderním způsobem zastínění. Samotná japonská stěna se skládá ze závěsného systému (profilu) a ušité látky. Je vhodná jak pro zastínění prosklených ploch, tak i třeba k rozdělení místnosti.

Profil:

Profil je ve většině případů bílý, nebo stříbrný (10% přirážka), může být vybaven tahacím mechanismem k šňůrovému ovládání, které může tvořit buď oponu, nebo tzv.stranové ovládání.  Profily mají dvě až pět kolejniček, o jejich použití rozhoduje šíře a množství panelů. Profil je osazen jezdci se suchým zipem o šíři odpovídající šíři jednotlivých panelů. Jezdce mohou být opatřeny zámky, pomocí nichž je lze navzájem provázat (jeden panel vytahuje další).

Látka:

Látka může být buď záclona, nebo závěs (popřípadě roletovina). Ve všech případech je na horní straně opatřena opačnou stranou suchého zipu a na spodní straně tunýlkem pro vložení těžítka, které zaručuje japonské stěně svislý tvar.

Uchycení profilu japonské stěny:

Pro uchycení je japonská stěna opatřena „perky“ (strop), v případě uchycení do stěny stěnovými konzolkami. Montážní materiál je vždy součástí balení.

šíře stěny cm počet držáků
 do 200  2
 201-300  3
 301-390  4
 391-460  5
 nad 460  6

Ovládání japonské stěny:

Existují tři varianty

 1. ovládání šňůrkou - systém tahání, kdy je třeba zadat jeho délku. Výhodou je, že se nedotýkáte látky a proto jí ani nešpiníte.
 2. tyčkou - na vnitřním panelu je zavěšena plastová tyčka, jejímž pohybem rychle zatáhnete navázané panely. Výhodou je, že se nedotýkáte látky a proto jí ani nešpiníte.
 3. volné panely - zatahování se provádí ručně, výhodou je nezávislost každého z panelů, nevýhodou může být špinění látky od rukou.

040520101108.jpg p1010208.jpg p1010210.jpg
 p1010207.jpg  p1010219.jpg  p1010220.jpg

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

  

PŮVODNÍ PROFILY, KTERÝ JIŽ PRODÁVÁME JEN NA VYŽÁDÁNÍ:

z čeho se skládá japonská stěna 
 

panely japonské stěny uchycení na suchý zip

 

Rozměry profilů japonských stěn:

Profil dvojkolejnička

2 – 4  panely, doporučené použití od rozměru 1200 (2) – 4800(4)

profil japonské stěny dvojkolejnička

 

Profil trojkolejnička

3 – 6  panelů, doporučené použití od rozměru 1800 (3) – 7200 (6)

profil japonské stěny trojkolejnička

 

Profil čtyřkolejnička

4 – 8 panelů , doporučené použití od rozměru 2400 (4) – 9600 (8)

profil japonské stěny čtyřkolejnička


 

Profil pětikolejnička

5 – 10 panelů , doporučené použití od rozměru 3000 (5) – 12000 (10)

profil japonské stěny pětikolejnička

 

Řešení jedné reklamace a její výsledky pro výrobu:

Na základě jednání u Vás se pro japonské posuvné stěny u š panelu větší než 61cm bude používat třetí jezdec. Dále k opravě jps stříbrné. Byl v tom rozlomený segment který táhne první panel ( spojka provázku).  Protože tam byl zaseklý tak to skřípalo. Mimochodem tu japonku u vás někdo předělával na jiné ovládání, takže z výroby byla dodaná ok. Důležité upozornění - Obecně:  Je třeba při montáži použít všechny držáky které jsou přibaleny, protože pokud se jich použije míň, tak jsou ty kolejničky náchylné k prohnutí a tím pádem se ty plastové díly kříží. Když se tam daj místo 4ks jen tři aby byla rychlejší motáž tak to začíná zlobit.


 

©1994-2024 Styltex internetový obchodní dům s bytovým textilem